Marta Makary

O projektantce

Marta Makary jest absolwentką Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie, London Film Academy – kurs AirBrush, Szkoły Wizażu i Stylizacji w Krakowie, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie – Reklama i marketing.

Stworzyła 3 kolekcje:
“barbariaN”, zaprezentowana podczas rozdania dyplomów SAPU, oraz: w ramach festiwalu KULTURAlia 2012, podczas wyborów Miss Polonia Krakowa i w Galerii Echo w Kielcach. Ubrania z kolekcji wypożyczane były również do programu “You can dance”, sesji zdjęciowych w magazynach modowych np. “Moda i styl” oraz na potrzeby mniejszych sesji zdjęciowych, przy współpracy z innymi projektantami.
“NewHope” kolekcja stworzona na potrzeby krótkiego filmiku nagrywanego w Galerii Sztuki Współczesnej Bronisława Chromego i zaprezentowana na międzynarodowym konkursie dla projektantów Habitus Baltija w Rydze. Wykorzystywana również podczas sesji zdjęciowych z zagranicznymi fotografami m. in. z Nicholasem Hardingiem (Australia) oraz realizacji filmowych przy współpracy z Domem produkcyjnym WOWpictures.
“lioNess” – kolekcja wybrana do finału konkursu OFF FASHION Kielce listopad-grudzień 2012.

Zawodowo projektantka, specjalista ds. marketingu i reklamy, stylistka i makijażystka, wykładowca i szkoleniowiec. Współpracuje z agencjami modelek, fotografami, magazynami modowymi oraz osobami prywatnymi. Projektuje i szyje swoje ubrania.

Opis kolekcji

“Barbarzyńcami, rzymianie określali przedstawicieli wszystkich ludów, które nie należały do grecko-rzymskiej cywilizacji, które miały cechować się dzikością i brakiem kultury. Barbarzyńcami dla Rzymian byli m. in. : Celtowie, Hunowie, Persowie, Sarmaci, Goci itd.” “barbariaN” to kolekcja damsko-męska na sezon wiosna-lato, inspirowana stylem baggy, strojami plemion barbarzyńców oraz filmami typu “Conan Barbarzyńca” czy “Braveheart”.

portfolio →