Edyta Pietrzyk

O projektantce

Edyta Pietrzyk. Architekt. Projektant, czy też architekt mody. Kreowanie przestrzeni wokół człowieka jest dla niej tak samo ważne jak kreowanie tego, co otacza go bezpośrednio – ubrań. W tworzeniu mody wykorzystuje interdyscyplinarność mody i architektury tworząc rzeczy proste, funkcjonalne, a jednocześnie niepowtarzalne.
Jej praca została doceniona w konkursie dla młodych projektantów Fashion Designer Awards 2009 i zaprezentowana podczas półfinałowego pokazu w CH Złote Tarasy. Ma za sobą udział w licznych sesjach zdjęciowych jako stylistka i projektantka fotografowanych ubrań. Na co dzień pracuje jako samodzielna projektantka ubioru i wnętrz.

Jej dyplomowa kolekcja Archimalistic została wyróżniona podczas pokazu dyplomowego Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru przez Soul Magazine – za najlepszy dyplom MSKPU oraz czasopismo Rynek Mody. Firma Levi Strauss i atelier Słoma&Trymbulak zaprosili projektantkę na staże w swoich pracowniach, natomiast Polska Agencja Sprzedaży i Promocji w ramach wyróżnienia zaproponowała udział w wydarzeniu Designeria Trendy Show i zaprezentowanie swojej kolekcji.

Opis kolekcji

Archimalistic to połączenie architektonicznej mody z modową architekturą. Kolekcja stworzona jest na bazie korelacji między modą, a architekturą jako dziedzin pokrewnych, opierających się na funkcjonalności, odpowiednim kształtowaniu proporcji i potrzebie subiektywnego piękna.

Bryły architektoniczne wnikają tu w strukturę ubrania nie naruszając komfortu ich użytkowania. Kolekcja opiera się na łączeniu ostrych, geometrycznych form z miękkimi, naturalnymi tkaninami: wełnami, delikatnymi jedwabnymi szyfonami i komfortowymi dzianinami. Wyjątkowość kolekcji polega na nietypowej kombinacji kolorów i kształtów, które pozwalają na grę światła na bryłach ubrań.

facebook →