Anna Walicka

O projektantce

Anna Walicka jest absolwentką Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Ukońyczła kurs „Modelowanie i konstrukcja obuwia”, odbyła staż w atelier AŚKA w Paryżu. Zdobyła główną nagrodę Rady Wysokich Krawców i Rady Mediów na Cracow Fashion Awards 2012, zdobyła główną nagrodę za najlepsza kolekcję na konkursie Habitus Baltija 2012, zdobyła Złotą Nitkę mediów 2012, wyróżnienie kreatorów Złota Nitka 2012, zajęła drugie miejsce na OFF Fashion 2012 w Kielcach, pierwsze miejsce w konkursie organizowanym dla studentów SAPU przez Polską Akcję Humanitarną „Kolekcja dla Pajacyka 2010”, została zaproszona na pokaz WARSAW FASHION STREET 2012, zajęła pierwsze miejsce na Warsztatach ART AND FASHION FESTIVAL 2012 w Poznaniu.

Zawodowo realizuje się stylizując do gazet, teledysków i reklam telewizyjnych.

Opis kolekcji

N HIL
Uniseksowa kolekcja damsko-męska inspirowana linią konstrukcyjną, złamaną, geometryczną, papilarną ,słoi w drewnie] występującąw przestrzeni. Osiem monochromatycznych sylwetek w kolorach białym, brązowym, czarnym podzielonych zamkami błyskawicznymi. Materiały o
różnych gramaturach i kolorach przechodzących od jasnego do ciemnego tworząkontrastowe połączenie. W skład kolekcji wchodzą m.in.ręcznie rzeźbione koturny oraz autorskie projekty drukowanych motywów na materiałach.